Loading...
 

ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2017-2018

Α. Επιτροπή Εκπαίδευσης & Έρευνας (Συντονιστές Ομάδων Εργασίας – Study Groups της ΕΡΕ-ΕΠΕΡΕ)

  1. Δικαίου Σταυρούλα (Οστεοαρθρίτιδα & Εξωαρθρικός Ρευματισμός)
  2. Βασιλόπουλος Δημήτριος (Ρευματοειδής Αρθρίτιδα)
  3. Γεωργιάδης Αχιλλέας (Χρόνιος Πόνος)
  4. Καρόκης Δημήτριος (Απεικόνιση στα Ρευματικά Νοσήματα)
  5. Πατρίκος Δήμος (Οροαρνητικές  Σπονδυλαρθρίτιδες)
  6. Σκαραντάβος Γρηγόρης (Μεταβολικά Νοσήματα)
  7. Σφηκάκης Πέτρος (Συστηματικά Αυτοάνοσα Ρευματικά Νοσήματα)
  8. Τρόντζας Παναγιώτης (Επιδημιολογία)


Β. Επιτροπή για την επικαιροποίηση και παρακολούθηση των «Διαγνωστικών και Θεραπευτικών Ρευματολογικών Πρωτοκόλλων» 

  1. Σφηκάκης Πέτρος (Καθηγητής)
  2. Βασιλόπουλος Δημήτριος (Καθηγητής)
  3. Ασλανίδης Σπύρος (Δ/ντης ΕΣΥ)
  4. Πατρίκος Δήμος (Δ/ντης Κλινικής, Ιδ. Νοσοκομείου)
  5. Νίκας Σπύρος (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

Γ. Επιτροπή για τη διαμόρφωση της θέσης της ΕΡΕ-ΕΠΕΡΕ σχετικά με τους «Βιο-ομοειδείς βιολογικούς παράγοντες (biosimilars)»

  1. Μπούμπας Δημήτριος (Καθηγητής)
  2. Μποκή Κυριακή (Συντονίστρια Δ/ντρια ΕΣΥ)
  3. Πατρίκος Δήμος (Δ/ντης Κλινικής Ιδ. Νοσοκομείου)

Δ. Διεύθυνση Σύνταξης του Περιοδικού «Mediterranean Journal of Rheumatology – Ελληνική Ρευματολογία»

Διευθυντές Σύνταξης:

  1. Κήτας Γεώργιος (Καθηγητής)
  2. Σακκάς Λάζαρος (Καθηγητής )

Βοηθοί Διευθυντές Σύνταξης:

  1. Μπόγδανος Δημήτριος (Αν. Καθηγητής)
  2. Δημητρούλας Θεόδωρος (Λέκτορας)

 

Ε. Επιτροπή για τη σύνταξη των «Εξελίξεων στη Ρευματολογία»

Υπεύθυνος Σύνταξης: Νίκας Σπύρος (Ειδ. Γραμματέας ΕΡΕ-ΕΠΕΡΕ)

Εποπτεία: Μποκή Κυριακή & Ηλιόπουλος Αλέξης

 

ΣΤ. Επιτροπή για την υποστήριξη και συνεχή λειτουργία της ιστοσελίδας ενημέρωσης κοινού (tosomasoumilaei.gr).        

  1. Καταξάκη Ευαγγελία (Συντονίστρια, Γεν Γραμματέας ΕΡΕ-ΕΠΕΡΕ )
  2. Ελευθεριάδου Φοίβη
  3. Δικαίου Σταυρούλα
  4. Κατσαλήρα Κατερίνα
  5. Ματσούκα Κατερίνα
  6. Πατρίκη Μάγδα
  7. Κεραμιώτου Κυριακή (εργοθεραπεύτρια)

Ζ. Έκδοση Newsletter

Υπεύθυνος: Νίκας Σπύρος (Ειδικός Γραμματέας ΕΡΕ-ΕΠΕΡΕ)

 

Η. Εκπροσώπηση στο Εθνικό Συμβούλιο για τις Ρευματικές Παθήσεις

Κήτας Γεώργιος

 

Θ. Εκπροσώπηση στη UEMS (2017-2018)

 Καρόκης Δημήτριος (τακτικό μέλος)
 Κατσιφής Γκίκας      (αναπληρωματικό μέλος)


Ι. Εκπροσώπηση στις Διαρκείς Επιτροπές της EULAR (2018-2019)

  1. Τεκτονίδου Μαρία (Epidemiology and Health Services Research)
  2. Βασιλόπουλος Δημήτριος (Education and Training)
  3. Κατσιφής Γκίκας (Clinical Affairs)
  4. Δαούσης Δημήτριος (Investigative Rheumatology)
  5. Τραχανά Μαρία (Paediatric Rheumatology)
  6. Ραφτάκης Ιωάννης (Musculoskeletal Imaging)


Κ. Συμβουλευτική Επιτροπή για τα θέματα της Αναπηρίας - ΚΕΠΑ

      Πρόεδρος:
      1. Πέτρος Σφηκάκης, Καθηγητής ΕΚΠΑ
      Μέλη:
      2. Κασκάνη Ευαγγελία, Mέλος της «Ειδικής Επιτροπής» Υπουργείου Εργασίας 
      3. Καραμήτσιου Βικτωρία, Ρευματολόγοος ΚΕΠΑ
      4. Σφυρόερα Αικατερίνη, Ρευματολόγος ΚΕΠΑ
      5. Σφοντούρης Χαράλαμπος, Διευθυντής ΕΣΥ
      6. Πατρίκος Δήμος, Ρευματολόγος, Ελεύθερος επαγγελματίας
      7. Πρατσίδου Πολυξένη, Παιδορευματολόγος
      8. Καταξάκη Ευαγγελία, Ρευματολόγος ΕΣΥ, ΔΣ ΕΡΕ-ΕΠΕΡΕ
      9. Καρόκης Δημήτρης, Ρευματολόγος, ΔΣ ΕΠΕΡΕ

Λ. Συντονιστική Επιτροπή για την επεξεργασία των θέσεων της ΕΡΕ-ΕΠΕΡΕ για τα ζητήματα της  ειδικότητας        της Ρευματολογίας 

      1. Καρόκης Δημήτριος
      2. Τεκτονίδου Μαρία
      3. Δημητρούλας Θεόδωρος
      4. Ραφτάκης Ιωάννης

Μ. Επιτροπή Ειδικευομένων Ρευματολογίας

      1. Πέλεχας Ελευθέριος
      2. Αντωνόπουλος Ιωάννης
      3. Αγγελάκος Μιχαήλ

Ελληνική Ρευματολογική Εταιρεία
& Επαγγελματική Ένωση
Ρευματολόγων Ελλάδας

Ακολουθήστε μας:                  Linkedin
© 2015-2018 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΡΕΥΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ - ALL RIGHTS RESERVED.